טברייני בתל-אביב ברכות סיפורי טבריה והגליל היה היה פעם מסדר זהוי תמונות חדשות היום ראשי

חדשות היום

הגיע הזמן ,שהקרן הקיימת תכשיר שטח ליד קברו של בעל הנס ותקים שם את
"פארק טבריה אלפיים ".
אלפיים תורמים מוזמנים לטעת שם עצים. לתרום מכספם ולאמץ עץ .

קטגוריות

היה היה פעם [34]
סיפורי טבריה והגליל [39]
טברייני בתל-אביב [12]

תמונת היום

תמונה 1

היה היה פעם

סיפורים מן העבר עם טעם


חיפוש


לפרסום נא לפנות לאליעזר
054-288-1922

היסטוריה

ראשי » מאמרים » היה היה פעם

אסד נולדת ביום נאחס 11 בספטמבר ותיפול כמו התאומים

שלום אדוני הנשיא, אני נאלץ לכתוב לך ככה, כי אין לי את כתובת הדואר האלקטרונית שלך. שמעתי שאתה בעד השימוש באינטרנט ושימשת אפילו כיו"ר אגודת האינטרנט הסורית. קראתי באינטרנט שאתה רוצה את השטחים שהיו של ארצך עד מלחמת שישים ושבע, שפרצה בדיוק בתחילת יוני. מענין שגם בלבנון היא התחילה בשבוע הראשון של יוני. עכשיו אנחנו בערך באותו תאריך ואני מקוה שאתה לא מתכנן לנו משהו.

יש לנו מכנה משותף. משפחת אשתי, באה מדמשק מהמקום שאתה יושב לך בארמון. הם חיו שם עם בני עמך בשקט ובשלוה מאות שנים ואולי אפילו שמעת עליהם. הם היו אנשים טובים, משפחות צלח, דואר וקוסטיקה. בגלל הציונות ובניין הארץ הם באו הנה בשנת 1946.

יש לנו ארץ נהדרת אתה מוזמן לבקר. יעשו לך כאן כבוד. נאכל קוסה מחשי, כמה עלי גפן, ונקנח באיזה מעמול. תוכל גם ללמוד משהו מרופאי העיניים שלנו. טברייני אחד היה אחד הטובים בעולם. אללה ירחמו פרופסור מיכאל בלומנטל, אלמנתו היתה אפילו היתה חברת כנסת. אולי שמעת עליה קוראים לה נעמי. באמת בחורה על הכיפאק אפילו הופיעה בסרטי בורקס בעירום. טוב תשמע אני כותב לך בעיקר בגלל סיבה אחת חשובה. בטבריה גרים הרבה יוצאי סוריה. הוריהם ביקרו בדמשק ועשו שם מסחרה, למה לא תבוא אלינו? יש לנו יופי של כנרת. אומנם חסר קצת מים, אבל אתה יודע אם נהיה בסדר, אלוהים אינשאללה יתן גם לנו וגם לכם מים מהשמיים. תתאר לך איזה כיף. אתה יודע, חבל שהראש שלך כל הזמן זומם עלינו, אתה לא יודע שלא מתעסקים עם טבריינים?

אם דיברת על הגולן שאתה ואבא שלך רציתם שנחזיר לכם, אז דברו וידברו אתכם. אין בעיה. אבל אל תבקש את טבריה. כאן אתה תסתבך. אנחנו כאן 2000 שנה, האיטלקים והרומאים היו כאן ובנו משהו יפה עם חומות. אז היום טבריה היא מודרנית זה לא מה שהיה. אנחנו היינו בסוריה. אני נלחמתי שם ב-73 הייתי חצי שנה בגובתא אלחשב 30 קילומטר ממך. ממש לא נהנתי. מקום של אנשים שגרים בתוך ביקתות בוץ, מה זה אתה בארמון וככה העם שלך כמו איזה מלונה, אתה אריה (אסד) אתה רוצה שהאנשים שלך יחיו כמו כלבים, תתקדם. תפתח את סוריה. מקום עם המון מים, תביא לנו קצת שלא נתייבש.

תראה, נולדת ביום נאחס 11 בספטמבר. אם התאומים נפלו, גם אתה תיפול אם תחרוש מחשבות על טבריה! לא כדאי לך לבקש אפילו את טבריה. אם תבוא אלינו תשאר לילה או שניים ותחזור לדמשק. ככה עושים כל התיירים. יש לנו מליון כמעט כל שנה. תכין את כרטיס האשראי שלך ותבוא. נקבל אותך כמו מלך אפילו שאתה רק נשיא, אם, תזמין אותי ואת אשתי הסורית לביקור אצלך. אני מבטיח לבוא. אני גם משאיר לך את המייל שלי תכתוב לי באנגלית.

מחכה מצפה ומקוה שתשאיר את טבריה לטבריינים. בכל הכבוד לך אדוני הנשיא הדוקטור

חיים חצב, שזר 44, טבריה.

הבית שלי פתוח לפניך, אם תרצה לחסוך...

תכתוב לי, טוב?
הנה הכתובת
chazav@gmail.com

* נכתב לפני3 שנים ופורסם ב-ynet


קטגורי: היה היה פעם | תאריך הפרסום: 22.04.2011
צפיות: 554 | דירוג: 0.0/0
סך הכל תגובות: 0

Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]

שתבוא עליכם הברכה

ורדית בארי באה חושך לגרש

פרסומות

להוספת ברכה חדשה לחץ כאן
חינם עד סוף יולי,2012.
שלח ברכות דרך האתר לכל מי שתרצו ללא תשלום  לפרטים התקשרו
לאלי  :054-2881922
או במייל
elli.cohen@yahoo.com

טלפון: 054-288-1922

מזג אוויר

מבקרים באתר