טברייני בתל-אביב ברכות סיפורי טבריה והגליל היה היה פעם מסדר זהוי תמונות חדשות היום ראשי

חדשות היום

הגיע הזמן ,שהקרן הקיימת תכשיר שטח ליד קברו של בעל הנס ותקים שם את
"פארק טבריה אלפיים ".
אלפיים תורמים מוזמנים לטעת שם עצים. לתרום מכספם ולאמץ עץ .

תמונת היום

תמונה 1

היה היה פעם

סיפורים מן העבר עם טעם


חיפוש


לפרסום נא לפנות לאליעזר
054-288-1922
ראשי » ברכות »  
להוספת ברכה חדשה

סליחות :היהודי העשיר בעולם התנצל בפני אחד מעניי טבריה


בחודש יוני 1995, נערכה מסיבת עיתונאים בבית החולים פוריה ליד טבריה. הסיבה לחגיגה: הנחת אבן פינה, למרכז אזורי לטיפול בנפגעי סמים. את אבן הפינה הניחו התורמים הנכבדים, בני הזוג שלדון ומירי אדלסון.
הטקס נערך ברוב פאר והדר, אולם המרכז לא הוקם מעולם. נזכרתי בדבר לאחרונה, כשקראתי אודות תרומותיו הרבות של היהודי העשיר בעולם, למוסדות רבים בישראל בהם: ‘’יד ושם’’, פרוייקט תגלית, ועוד.

כשפגשתי את שלדון אדלסון לפני 16 שנה, לא היה לי מושג מי האיש הזה. אדלסון שמח להזמין אותי לטקס הנחת אבן פינה למרפאה חדשה, בבית החולים פוריה שליד טבריה. בהזמנה שקיבלתי למערכת העיתון בו עבדתי, נכתב שד"ר מירי אדלסון יחד עם בעלה שלדון, יתרמו מכספם להקמת מרפאה לנפגעי סמים בצפון. זאת כהמשך לפתיחת מרפאה דומה בבית חולים תל-אביבי.

אחרי הבורקסים והלימונדה, נתבקשנו העיתונאים, לשאול שאלות את המומחית לטיפול בנרקומנים נפגעי הסמים, ד"ר מירי אדלסון. את מסיבת העיתונאים, הנחה כתב הטלוויזיה דן רביב, המוגדר גם היום כנציגו של המיליארדר שלדון אדלסון בישראל.

בטבריה של שנות התשעים, היתה בעיה כאובה של מאות נרקומנים, שהתפללו למרכז טיפולי. לכן, היוזמה של הזוג אדלסון הגיעה בעיתוי הנכון. לפחות 15 נרקומנים מאזור טבריה, מתו אז כתוצאה משימוש בסמים. ברכתי את האדלסונים על תרומתם ולצורך השלמת כתבה בעניין, שאלתי את דוקטור מירי אדלסון: "האם שמעת על כך שהשימוש בתחליף הסם אדולן (מתאדון) היה רעיון של מדענים נאצים, ליצור סם סינטטי לטיפול בפצועי מלחמה, בעת מלחמת העולם השנייה"?

כתשובה לשאלתי, נזפה בי הגב’ אדלסון וטענה כי אני אוציא את דבריה מהקשרם. היא נשמעה מאד נסערת ואני עם ניסיון עשיר של עשרות שנים בעבודה עיתונאית, הבנתי שהשאלה התמימה, הרגיזה אותה מאד. החלטתי לעזוב את המקום.

במגרש החניה של בית החולים, ראיתי מישהו שרץ בעקבותיי. הוא נגש אלי ואמר "שלום. אני שלדון, בעלה של הגברת שצעקה עליך לפני כמה דקות, אני רוצה להתנצל ורוצה מאד שתסלח לה".
אמרתי לו שהגברת אדלסון צריכה לבקש את סליחתי ולא הוא. "אני רוצה שתסלח לה, אני בטוח שלא התכוונה לפגוע בך", אמר אדלסון שבמשך כחצי שעה, סיפר לי את סיפור חייו. ממכירת עיתונים כילד בקרנות רחוב בבוסטון, עד רכישת בתי מלון ובתי קזינו בלאס וגאס. אמרתי לו, שאני מקבל את התנצלותו הכנה. האוטובוס שחיכיתי לבואו הגיע ונפרדתי לשלום, מהאיש שנחשב היום כיהודי העשיר בעולם. האיש שמרוויח בכל שעה מליון דולר.הוא שביקש ממני חיים חצב אחד מעניי טבריה סליחה .אז סלחתי.

לאחר כתבות שפורסמו בהרחבה בכלי התקשורת, ש בני הזוג אדלסון
תרמו 25 מיליון דולר ליד ושם. צלצלתי לבית החולים פוריה כדי לשמוע, מה עלה בגורל מרפאת הטיפול בנפגעי הסמים. בבית החולים פוריה, אמרו לי שאין דבר כזה.

תגובת משרד הבריאות: "בטבריה, פועלת יחידה לטיפול בנפגעי סמים. לכן הוחלט בהנהלת בית החולים, שאין מקום כרגע להקמת מרכז נוסף בעיר טבריה. כפי שנמסר מהנהלת בית החולים, תרומת קרן אדלסון הועברה לבית החולים בהתאם להתקדמות הפרויקט. קרי, תכנונו בלבד. במידה ויהיה צורך לחדש את הפרויקט, תפנה הנהלת בית החולים למשפחת אדלסון, בבקשה לחדש את התרומה".

עכשיו תורו של אדלסון לבקש סליחה מכמה משפחות שהאמינו לו שיקים כמובטח מרכז גמילה בבית החולים פוריה .

שנה טובה לטובים- מחיים חצב

מקור כתבה
קטגורי: | תאריך הפרסום: 08.09.2011
צפיות: 1111 | דירוג: 0.0/0
סך הכל תגובות: 0

Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]

שתבוא עליכם הברכה

ורדית בארי באה חושך לגרש

פרסומות

להוספת ברכה חדשה לחץ כאן
חינם עד סוף יולי,2012.
שלח ברכות דרך האתר לכל מי שתרצו ללא תשלום  לפרטים התקשרו
לאלי  :054-2881922
או במייל
elli.cohen@yahoo.com

טלפון: 054-288-1922

מזג אוויר

מבקרים באתר