טברייני בתל-אביב ברכות סיפורי טבריה והגליל היה היה פעם מסדר זהוי תמונות חדשות היום ראשי

חדשות היום

הגיע הזמן ,שהקרן הקיימת תכשיר שטח ליד קברו של בעל הנס ותקים שם את
"פארק טבריה אלפיים ".
אלפיים תורמים מוזמנים לטעת שם עצים. לתרום מכספם ולאמץ עץ .

קטגוריות

חדשות טבריה וסובב כנרת [96]

תמונת היום

תמונה 1

היה היה פעם

סיפורים מן העבר עם טעם


חיפוש


לפרסום נא לפנות לאליעזר
054-288-1922

כתבות

ראשי » מאמרים » חדשות טבריה וסובב כנרת

נפל במבצע סיני יונצח בטבריה אחרי 55 שנה

סגן דן טלר ז"ל גדל בטבריה ונפל בנובמבר 1956 במבצע סיניׁ(מלחמת קדש)ׁ.
אחרי 55 שנה יונצח שמו על האנדרטה לזכר חללי העיר טבריה.כך יוחזר כבודו ודן ישוב לטבריה עירו.
דני טלר, בן טבריה ואחד מגיבוריה,"חזר הביתה". שמו יונצח מעתה לאחר 55 שנה באנדרטת הנופלים בגן הזכרון על שפת הכנרת.נסיבות נפילתו: אל יחידתו, שהיתה באזור רצועת-עזה, הגיע ג'יפ ובו שני קצינים ושני חיילים, שרצו להגיע לסביבות רפיח. נאמר להם לנסוע לכביש הראשי עזה-רפיח ולפנות שמאלה, אך הם טעו ופנו ימינה לכיוון עזה, שם היו מכותרים באותה עת כוחות מצריים גדולים. לאחר נסיעה של כמה מאות מטרים עלה הג'יפ על מוקש והתהפך. דני, שראה מרחוק את התהפכות הג'יפ, עלה על זחל"ם בליווית חיילים נוספים, על מנת להצילם. כשהגיעו, התברר להם, ששני הקצינים שבג'יפ נהרגו ושני החיילים נפצעו באופן קל. הם העלו את החיילים על הזחל"ם וסובבו אותו, ואז נפתחה עליהם אש חזקה, שבעקבותיה עלה הזחל"ם באש. החיילים קפצו מהזחל"ם. דני קפץ, אך נורה ונהרג. רק שני החיילים הפצועים קל, ניצולי הג'יפ הממוקש, הצליחו להנצל.
גופתו של דני הועברה לבית הקברות הצבאי לשעת חירום בבארי, ומשם הועברה (בכ"ח בתשרי תשי"ח, 23.10.1957) לבית הקברות הצבאי בהר הרצל בירושלים. בן 22 היה במותו, הוא נהרג שבוע לפני יוםהולדתו.הניח אשה ובת שהיתה בת שנה בנופלו.בהיותו בן 10 התייתם דן מאביו ד"ר יעקב טלר,רופא שיניים ידוע בעיר.אמו האלמנה אליאונורה גידלה אותו ואת אחיו הצעיר רפי יל"א, למצוות ומעשים טובים.דן היה מבוגרי בית הספר העממי(לימים-ארליך)והתיכון בגליל טבריה כתלמיד מצטיין,השתייך למועדון "הפועל"כספורטאי מעולה והיה גם ידוע כמוזיקאי מחונן.
חברו,בן כיתתו בתיכון הגליל בטבריה ואחיו לנשק בחטיבת "גולני"- אליעזר (לסקי )כהן , דאג להנצחת שמו בגן הזכרון על שפת הכנרת."אני מאד מתרגשת לבוא לטבריה ביום הזכרון הקרוב לחלוק כבוד לזכרו של אבי ולהודות אישית לכל אלה שאיפשרו זאת אחרי כל השנים."..:אמרה דורית ,בתו היחידה של סגן דן טלר ז"ל.
בסיוע משרד הבטחון ,יו'ר "יד לבנים" בטבריה שלמה שיטרית ועירית טבריה, הוחלף לפני מספר ימים, לוח הזכרון באנדרטה, ומעתה מונצח שם גם שמו של סגן דני טלר בין חללי מבצע קדש.
יהי זכרו ברוך !

מקור כתבה
קטגורי: חדשות טבריה וסובב כנרת | תאריך הפרסום: 01.05.2011
צפיות: 648 | דירוג: 0.0/0
סך הכל תגובות: 0

Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]

שתבוא עליכם הברכה

ורדית בארי באה חושך לגרש

פרסומות

להוספת ברכה חדשה לחץ כאן
חינם עד סוף יולי,2012.
שלח ברכות דרך האתר לכל מי שתרצו ללא תשלום  לפרטים התקשרו
לאלי  :054-2881922
או במייל
elli.cohen@yahoo.com

טלפון: 054-288-1922

מזג אוויר

מבקרים באתר