טברייני בתל-אביב ברכות סיפורי טבריה והגליל היה היה פעם מסדר זהוי תמונות חדשות היום ראשי

חדשות היום

הגיע הזמן ,שהקרן הקיימת תכשיר שטח ליד קברו של בעל הנס ותקים שם את
"פארק טבריה אלפיים ".
אלפיים תורמים מוזמנים לטעת שם עצים. לתרום מכספם ולאמץ עץ .

קטגוריות

חדשות טבריה וסובב כנרת [96]

תמונת היום

תמונה 1

היה היה פעם

סיפורים מן העבר עם טעם


חיפוש


לפרסום נא לפנות לאליעזר
054-288-1922

כתבות

ראשי » מאמרים » חדשות טבריה וסובב כנרת

ראש העיר : "הרצל לא ביקר בטבריה "

אם תרצו זאת היתה אגדה...
שנה לאחר שנחשפה העובדה שלמרות פרסומים רבים בטבריה וב"ספר טבריה " , הרצל ביקר בעיר לפני 113 שנה, מודה ראש העיר במהלך סיור עם שר התיירות, כי חוזה המדינה לא ביקר מעולם בטבריה .
בכך אישר ראש העיר זוהר עובד את הפרסום שנכלל בכתבהבעיתון "מעריב". הנה קטע ממנה.
דורות על גבי דורות התחנכו תושבי העיר כי במהלך ביקורו היחיד של חוזה המדינה בארץ ישראל בשנת 1898 הוא סייר בעיר שעל הכנרת.

לאחרונה הפיצה עיריית טבריה חוברת לתלמידי בתי הספר בעיר, ובה מידע על אודות טבריה, שם צוין הביקור של בנימין זאב הרצל וחברי משלחתו בעיר בשנים 1897-1896 וביקור היסטורי נוסף, זה של הברון רוטשילד, שנערך ב-1887. המקראה הופצה לתלמידים לקראת חידון מורשת טבריה שייערך בקרוב.

תושב טבריה, חיים חצב, שכמו היתר היה גם הוא משוכנע כל חייו שהרצל אכן ביקר בעיר, החליט לבדוק את הנתון המצוין בחוברת. בתחילה גילה שהברון רוטשילד כלל לא ביקר, ואילו הרצל אולי ביקר - אבל רק בדמיון. הרצל אכן כתב בספרו "אלטנוילד" על טבריה ותיאר את העיר ואת יופייה על פי חזונו, אולם מסלול הביקור הרשמי שלו לא כלל את העיר הצפונית.

הרצל כלל לא ביקר בטבריה
חצב ניסה להסביר לאנשי העירייה שמדובר בטעות, אך לשווא: "אני מצטער שלא ידעתי את הסיפור קודם בנוגע להרצל והביקור שלא היה. כל השנים סיפרו לנו, גם מורי דרך וגם פרנסי העיר, שהרצל ביקר בטבריה, ואני אפילו ציטטתי פעם שהוא היה, ועכשיו מתברר שזה בכלל לא נכון".

דוברת עיריית טבריה, דווקא מתעקשת שהרצל ביקר בעיר: "אכן חלה טעות בעניין הברון דה רוטשילד, אולם מזכר הבהרה בעניין זה הועבר לכל גורמי החינוך עם חלוקת החוברת. באשר לביקורו של חוזה המדינה בטבריה, על פי מקורות מוסמכים, לרבות'ספר טבריה', המהווה אסופה היסטורית רשמית ומוכרת, הרצל ביקר בעיר.
המומחה הגדול ביותר לנושא הרצל, ד"ר מוטי פרידמן, מנהל מוזיאון הרצל בהר הרצל בירושלים, אשר לו דעה נחרצת: "הרצל כלל לא ביקר בטבריה אלא רק באופן דמיוני בספרו'אלטנוילנד'. אין שום סיכוי שהוא היה שם. הוא סייר במהלך הביקור שלו בארץ ביפו, ראשון לציון, נס ציונה, מקווה ישראל, רחובות, ירושלים ומוצא".

לדברי ד"ר פרידמן, האגדה הטבריינית בדבר הביקור שלא היה אופיינית לאגדות נוספות שנקשרו בהרצל ובביקורו: "יש כל מיני דברים הזויים בנוגע להרצל. באחריות מלאה - הרצל לא היה בטבריה ".

מקור כתבה
קטגורי: חדשות טבריה וסובב כנרת | תאריך הפרסום: 25.06.2011
צפיות: 447 | דירוג: 0.0/0
סך הכל תגובות: 0

Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]

שתבוא עליכם הברכה

ורדית בארי באה חושך לגרש

פרסומות

להוספת ברכה חדשה לחץ כאן
חינם עד סוף יולי,2012.
שלח ברכות דרך האתר לכל מי שתרצו ללא תשלום  לפרטים התקשרו
לאלי  :054-2881922
או במייל
elli.cohen@yahoo.com

טלפון: 054-288-1922

מזג אוויר

מבקרים באתר