טברייני בתל-אביב ברכות סיפורי טבריה והגליל היה היה פעם מסדר זהוי תמונות חדשות היום ראשי

חדשות היום

הגיע הזמן ,שהקרן הקיימת תכשיר שטח ליד קברו של בעל הנס ותקים שם את
"פארק טבריה אלפיים ".
אלפיים תורמים מוזמנים לטעת שם עצים. לתרום מכספם ולאמץ עץ .

קטגוריות

היה היה פעם [34]
סיפורי טבריה והגליל [39]
טברייני בתל-אביב [12]

תמונת היום

תמונה 1

היה היה פעם

סיפורים מן העבר עם טעם


חיפוש


לפרסום נא לפנות לאליעזר
054-288-1922

היסטוריה

ראשי » מאמרים » סיפורי טבריה והגליל

אז היה הכל אחרת...חדשות מפגש יוצאי טבריה .

בשבוע החולף נפגשו שוב כ-42 מארגון יוצאי טבריה ,אשר חלקם הגדול הגיע מרחבי הארץ,ושמעו היסטוריה מדהימה על ייסודה מחדש של העיר טבריה במאה ה-18 (1737)ועידוד עלייתם של יהודים להתישב בה ולבנותה.וכל זאת ביזמתו המבורכת של השייח הבדואי טאהר אל-עמר,השליט הבלעדי של הגליל דאז.
באותה שנה-1737-הניח השייח המפורסם אבן-פינה ובנה במרכז העיר העתיקה מסגד ,הנושא את שמו עד ימינו והמציין את מיקומה.נוכחותו המכובדת של רבנו חכם חיים אבולעפיה,מנהיג הקהילה היהודית בטבריה,בטקס היסטורי זה מעידה על הקשר האמיץ והידידות המופלאה בין יהודים וערבים של טבריה ומנהיגיה שהחלה אז ונמשכה דורות רבים.
באותה תקופה הזמין השייח אל-עמר את היהודים לחזור ולבנות את טבריה כבשנים קדמוניות.רבים חזרו בהנהגתו של רבנו חכם חיים אבולעפיה כשהוא עצמו שב ארצה מאיזמיר שבטורקיה ויחד הקימו בטבריה העתיקה את בית הכנסת המפואר "עץ חיים"(אבולעפיה)אשר עדיין עומד בתפארתו בימיינו אנו.הודות לאדיבותו של השייח ויחסו החיובי לתושבי טבריה בלי הבדל דת וגזע ,בירת הגליל ועיר הכנרת זכתה ל"תור זהב" מחודש ...
" חבל שלא אנחנו ולא הערבים למדים מן העבר ואפילו לא מזכירים את התקופה המזהירה של ההיסטוריה המשותפת כאשר בטבריה החלו "לראות את האור בקצה המנהרה..."-טען יצחק(איני)עבאדי בדבריו המרתקים כמרצה .
איני ,חבר קיבוץ דגניה א ,ידוע כמדריך ארצי ללימודי העולם הערבי והאיסלאם וכמזרחן ברמה בינלאומית.בעבר היה אלוף משנה בצה"ל,מושל עזה ובשליחות המוסד סייע למורדים הכורדים בעירק.כיום מלמד בשלוחות אוניברסיטאות ובמכינות קדם צבאיות על האיסלאם ועל סוגיות ביחסיי ישראל-ערב.
הרצאתו המאלפת בפני ארגון יוצאי טבריה הותיקים,במתחם היהלומים "כפריס"באדיבותו של המנכ"ל נחשון רונקין,הפכה מפגש זה לאחד מהמענינים מאז קיומו של הארגון.

קטגורי: סיפורי טבריה והגליל | תאריך הפרסום: 22.06.2011
צפיות: 1749 | דירוג: 0.0/0
סך הכל תגובות: 0

Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]

שתבוא עליכם הברכה

ורדית בארי באה חושך לגרש

פרסומות

להוספת ברכה חדשה לחץ כאן
חינם עד סוף יולי,2012.
שלח ברכות דרך האתר לכל מי שתרצו ללא תשלום  לפרטים התקשרו
לאלי  :054-2881922
או במייל
elli.cohen@yahoo.com

טלפון: 054-288-1922

מזג אוויר

מבקרים באתר